Tertemiz ve Eğlenceli Şile Plajları

Tertemiz ve Eğlenceli Şile Plajları

Şile plajları, tertemiz suyu ve upuzun kumsallarıyla özellikle İstanbullar için cennetten bir köşe. Aktivite alanları, dalış imkanları ve beahcvolleyi ile de tam bir eğlence kaynağı. Bölgenin günden güne hayranları artarken yaz aylarında insan seline dönüşüyor.

Şile tatillerinde iki plaj öne çıkıyor. Biri kum ile kaplı olan halk plajı diğeri ise 1175 metre uzunluğa ve 50 metre genişliğe sahip olan Ayazma Plajı’dır. Diğer popüler adresler ise Kumbaba, Ağlayankaya ve Akçakese plajlarıdır.

Her plajın kendine ait özellikleri ve öne çıkan bir yanı mutlaka bulunmaktadır. Şile tatili için geniş vakit ayırdıysanız mutlaka hepsini gezmeli ve en beğendiğiniz yeri mesken tutmalısınız.

 
 

 

Şile’nin Ünlü Plajları

Şile plajları, İstanbul’un gürültülü ve kalabalık atmosferinden bunalanlar herkesi güneşin ve denizin tadını çıkarmaya davet ediyor. Doyasıya yüzmek, dalış yaparak sualtının gizemli dünyasını keşfetmek ve uzun kumsalında yürüyüş yapmak burada yapılabilecek aktivitelerden sadece bir kaçıdır.

  • Kumbaba Plajı

Kumbaba Plajı, Şile’ye gelmeden önceki güzergahta yer alıyor ve tatilcileri 2 kilometrelik kumsalıyla karşılıyor. Burası masmavi denizinden çok geniş sahiliyle dikkat çekiyor. Alanın büyüklüğünü anlamak için çevresini incelemek yeterli oluyor. Kamp merkezi, ormanlık alanı ve piknik yerleri oldukça güzel bir atmosfere sahiptir. Kumbaba Tepesi ise bölgenin önemli bir turistik merkezidir.

  • Uzunkum Plajı

Uzunkum Plajı, Şile kumsallarının en sakini olarak kabul edilmektedir. Ulaşımı ise oldukça kolaydır. Ağlayankaya caddesi üzerinden ilerlendiğinde konuklarını doğa harikası bir ortam karşılayacaktır. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğa sahip olan Uzunkum Plajı, denize girilebilecek keyifli bir alana ve Aqua Beach Club’a ev sahipliği yapıyor.

  • Akçakese Plajı

Sessiz, sakin ve çekici… Bu üç özellik Akçakese Plajı’nı en doğru şekilde tanımlayan özelliklerdendir. 1 kilometrelik uzunluğa sahip kumsalında denize girerken yol üzerinde gizli kalmış pek çok koyla da karşılaşmak mümkündür. En güzeli ise kamp kurulabilecek alanlara sahip olmasıdır. Konaklamak içinse Kabakoz Köyü’ne gitmek isabetli bir seçim olacaktır.

  • Ağlayankaya Plajı

Ağlayankaya, İstanbul plajları içerisinde mavi bayrak alan bir adrestir. Turistik bir adres olması ise onu diğerlerinden farklı kılmaktadır. Burada hem dilediğiniz gibi yüzebilir hem de sosyal olanaklardan faydalanabilirsiniz.

Şile Plajlarının Özellikleri

Şile plajları uçsuz bucaksız görünümleri ile sizi kendine çekiyor. Bu kumsalların en önemli özelliği temiz ve sakin olması. Ayrıca Karadeniz’in hırçın dalgalarını kucakladıkları için çok fazla açılmaya imkan vermemeleri. Güvenlik açısından tatilcilerin belirli bir sınıra kadar yüzmesinde fayda görülüyor. Ayrıca bu plajlardan bazıları otellerin özel kullanımında olduğu için dışarıdan gelenlere belirli bir ücret karşılığı açılabilir.

Bu kumsallarda şezlong, şemsiye ve yeme-içme seçenekleri de sunuluyor. Tatilciler yakınlardaki restoranlardan ve çay bahçelerinden de yararlanabiliyorlar.

Şile Otel

Şile Tatil

14 Kasım 2017, Salı

Haber/Blog Kategorileri

Şile Otel
Şile Otel
Çavuş Mahallesi, Üsküdar Cd. No: Şile/İstanbul
Telefon : 55555555555